Hustopeče - Poznej Hustopeče

Chcete se dozvědět pár zajímavostí o Hustopečích, a ještě k tomu získat malou odměnu? Stačí se vydat na výlet po městě, správně odpovědět a vyplněnou hru odevzdat v Hustopečském TIC (Turistické informační centrum). Hra má 8 zastavení + 1 bonusovku.

Poznej Hustopeče

Nahoru

Velké Pavlovice - Malá tajemství Velkých Pavlovic

Aneb za Sluníčkem na konec duhy pro hrnec plný zlaťáků. A proč zrovna Sluníčko s velkým S? Podle rozhledny Slunečná. Zábavná poznávací hra je na trase dlouhé cca 7 km a je vhodná pro pěší i cykloturisty. Po správném vyplnění všech 11 úkolů tě čeká zlatá odměna! Letáček k dostání na TIC (Turistické informační centrum) Velké Pavlovice. 

Mala tajemstvi Velkých Pavlovic

Nahoru

VRANOVICE - Floriánkova hledačka

Procházku Vranovicemi a okolím podél břehu Šatavy si můžete nyní trochu zpestřit. Hledačka v duchu guestingu se jmenuje Floriánkova vranovická hledačka a dozvíte se v ní mimo jiné o legendě svatého Floriánka. Mapu a hledačku si můžete stáhnout a vytisknout z webu www.vranovice.eu.

Floriánkova hledačka

Nahoru

VRANOVICE - Za vzácnými zvířaty z Vranovic až na Pouzdřanskou step

Dobrodružný výlet na Pouzdřanskou step je vhodný pro děti i rodiče. Mapka a pokyny k dostání v TIC (Turistické informační centrum) Vranovice, na recepci Hotelu Formanka nebo ke stažení na webu www.vranovice.eu.

z Vranovic do Pouzdřan

Nahoru

Mikulov - luštící hledačka Mikulov

Zábavná procházka s úkoly vedoucí z centra města na Svatý Kopeček. Začátek cestičky je u infocentra na náměstí a čeká vás okruh dlouhý 2,6 km (60–90 min.). Můžete si vybrat ze dvou variant EASY (pro děti již od 5 let) a JUNIOR pro zdatnější luštitele – trasa je vždy stejná. Hledačka stojí 50,- Kč a k dostání je na TIC (Turistické informační centrum) Mikulov nebo na webu www.cestickou.cz.

Těšit se můžete na zábavně zpracovaný výlet/trasu, kdy cestou plníte úkoly, odpovídáte na otázky, luštíte křížovku, malujete ...

Dostanete mapku, základní informace k výletu a několikastránkové tematické pracovní listy, se kterými po cestě pracujete.

Každá je jiná, přesvědčte se sami :-)

Nahoru

Mikulov - hledačka mikulovský zvěřinec

Podklady dostanete a začátek hledačky je na mikulovském TIC (Turistické informační centrum) Náměstí 1 a na klidné projití budete potřebovat tužku a 1–4 hodiny času. K dosažení pokladu je třeba vyluštit tajenku a  je možné pouze v otevírací době TIC Mikulov.

Nahoru

Mikulov - Kouzla barokní zahrady

Hra s aplikací Hravýlety. Prozkoumejte zámecké zahrady v Mikulově a objevte jejich tajemství. Kněžna Marie Kristýna vás provede zahradou a spolu s ní objevíte všechna tajná zákoutí a zjistíte, co všechno vlastně v barokní zahradě nesmí chybět. Odměnu za splněnou trasu si můžete vyzvednout na TIC (Turistické informační centrum) v Mikulově v jeho otevírací době. Zahrady jsou otevřeny celoročně. Hra je vhodná pro děti od 4 do 10 let. Délka trasy 1 km a doba výletu asi 50 min. Mapa a informace na www.hravylety.cz.

Nahoru

Mikulov - zapomenutý svět

Hra s aplikací Hravýlety. Spolu s Mirkem prozkoumejte Mikulov roku 1945. Hra vás provede centrem Mikulova s netradičním příběhem, který je inspirován reálnými historickými osobami a událostmi. Trasa není nijak náročná, jedná se o příjemnou vycházku vhodnou pro maminky s dětmi (7–12 let) i dospělé. Délka trasy 1 km a doba výletu asi 60 min.  Mapa a informace na www.hravylety.cz.

Nahoru

Lednice - Luštící hledačka "cestičkou"

Hra je vhodná pro rodiny s dětmi již od 5 let, ale pobaví i dospělé. Trasa má cca 2 km a vede z centra města po lázeňské kolonádě až k vyhlídkové věži /směr Mlýnský rybník/ úkolem hráčů je vyluštit cestou 8 úkolů a vypátrat 8 hesel, která jim pomohou zjistit číselný kód k truhle s pokladem. 

Start i cíl je v TIC (Turistické informační centrum) Lednice na náměstí. Plánky ke hře je možno vyzvednout osobně v TIC Lednice (jak v centru, tak na kolonádě), případně zakoupit online na webu www.cestickou.cz

Cena je 150,-/hráče a obsahuje plánek ke hře a odměnu z truhly (plyšovou hračku)

Nahoru

Lednice - Hardmuthova nemoc

Pomoz staviteli Hardtmuthovi dokončit návrh minaretu a vynalézt tužku. Trasa vede od překrásného zámku Lednice kolem historického skleníku do rozlehlého parku Lednicko-valtického areálu s rybníky až k věži minaretu a zpět. Délka trasy je dlouhá 5 km, najdete na ní 7 zastavení a trvá zhruba 2 hodiny. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé. Více informací zjistíte na webu www.skrytepribehy.cz.

Nahoru

Valtice - Nachozeno ve valticích

Nachozeno ve Valticích vás provede městem pomocí zábavných úkolů, kvízů a hádanek, díky kterým se mimo jiné dozvíte spoustu zajímavých informací. Hra vám zabere zhruba 4 hodiny a nachodíte při ní necelých 10 kilometrů. Hra je určena pro 2–6 hráčů a zahrát si ji může jak rodina s dětmi, tak i parta přátel. Více informací zjistíte na webu www.valtice.eu.

Nahoru

zdroj: https://www.hustopece.cz/turistika